اجرای OKR

 

چگونه بفهمیم که برنامه OKR ما موفق خواهد بود یا خیر؟

موفقیت در یک برنامه OKR تصادفی نیست. این امر به تلاش و پیگیری مداوم نیاز دارد. از فرودگاه های بزرگ بین المللی گرفته تا fintech ها و تجارت الکترونیکی، می توان نشانه های اولیه موفقیت یک برنامه OKR را فقط در یک جلسه تشخیص داد. در اینجا عوامل اصلی وجود دارد که به آن ها اشاره خواهیم کرد.

برای آشنایی با OKR اینچا کلیک کنید

مشارکت اجرایی

رهبری اجرایی غالباً فرآیند تصمیم برای اجرای OKR را برای شرکت پیش می برد. این تصمیم اولین قدم مهم است و فقط نشانگر آغاز برنامه OKR است. اجرای لجستیکی به عهده  منتور است، اگرچه لازم است که رهبری اجرایی برای تبدیل استراتژی به OKR ها، تنظیم OKR های سه ماهه و تاکید بر جلسات چک این و ارتباطات گسترده شرکت نیز درگیر باشد. اگر رهبری به این موارد اهمیت ندهد، هیچ کس دیگری این کار را نخواهد کرد.

 منتور توانمند

منتور شخصی است که وظیفه مدیریت آموزش، پیاده سازی و فعالیتهای مداوم برنامه OKR را دارد. آنها در کار خود متخصص هستند که باید مطمئن شوند کارمندان چارچوب را می فهمند و آن را در روال معمول خود اجرا می کنند – می دانند چه موقع OKR ها را ایجاد کرده، به روز کنند و یا خاتمه دهند. این فرد نیاز به ایجاد سیستمی پاسخگو دارد که انتظارات را به خوبی انجام بدهد، بنابراین ضروری است که آنها تجربه عملیاتی مناسب و رویکرد صحیح برای مدیریت این تلاش گسترده شرکت را داشته باشند.

اهداف اولویت دارند

وظیفه OKR تبدیل استراتژی های شرکت به نتایج است. هدف تغییر وضعیت موجود و رشد است. برای انجام این کار، مهم است که شرکت اهداف استراتژیک برای جهت دهی داشته باشد. این اهداف سپس به تیم ها کمک می کنند تا بتوانند مسیر درست را برای محقق ساختن اهداف مهم سازمان طی کنند. به واسطه شفافیتی که در تنظیم اهداف وجود دارد همسویی و همکاری بیشتری را شاهد خواهیم بود. سازمان باید به جای تمرکز بر عملکرد فردی افراد، بر اهداف شرکت و تیم متمرکز باشد.

مشارکت تیم ها

رهبری، اهداف استراتژیک را تعیین می کند و تعیین مسئولیت ها و دستیابی به نتایج به عهده تیم ها است. این امر احساس استقلال و مالکیت را در کارکنان ایجاد می کند زیرا 50٪ اهداف از پایین به بالا تنظیم می شود. این مهم است که تیم ها از این نقش استقبال کرده و کاملاً به روند کار متعهد باشند. کیفیت اهداف و مشارکت آنها مهم است. پیشرفت تنها در صورتی امکان پذیر است که تیم ها مایل به یادگیری چیزهای جدید، سازگاری و کمک متفکرانه باشند.

مهم است که یک برنامه OKR از ابتدا درست اجرا شود تا مسیر موفقیت هموار شود.اگر یک پایه محکم ایجاد نکنید ، متأسفانه شکست برنامه شما اجتناب ناپذیر است.

مرجع:https://www.perdoo.com/resources/signs-an-okr-program-will-succeed/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *