ویژگی های متمایز کننده

  • کاملا ماژولار است: پوینتر مستقل از ابزارها و راه حل هاست. هر سازمان می تواند دقیقاً بر اساس نیاز خود طراحی کند که کدام ابزار و راه حل برایش مناسب تر است. به عنوان مثال هر سازمان می تواند از پوینتر به عنوان راه حل جامع مدیریت استراتژیک، برنامه ریزی، کارت امتیازی متوازن، مدیریت عملکرد، گزارش ساز، بودجه ریزی استراتژیک، کنترل پروژه، پورتفولیو و … استفاده نماید.
  • بر اساس نیاز سازمان تغییر می کند:  در پوینتر می توان فرایندها و جریان های کاری سیستم، مدل سازمان، سطوح دسترسی، فیلدهای فرم های ورود اطلاعات، دوره های زمانی و … را به دلخواه خود تنظیم نمود.
  • با سطح بلوغ سازمان در مدیریت پیش می رود: پوینتر بسته به بلوغ سازمان در مدیریت استراتژیک این امکان را فراهم می کند که الگو و متد برنامه ریزی را طراحی کرده و در طول زمان توسعه دهد. حتی این امکان وجود دارد که بخشهای مختلف سازمان از رویکرد ها و متد های مختلفی جهت برنامه ریزی استفاده نمایند.
  • به سازمان در همسو سازی بین سازمانی و درون سازمانی کمک می نماید: در پوینتر امکان همسو سازی برنامه های واحد های سازمانی و سازمانها با یکدیگر وجود دارد.
  • داده های سازمان را به شکل دلخواه ذخیره می کند: در پوینتر قابلیت مدلسازی شاخص های عملکردی وجود دارد؛ به گونه ای که بانکی از شاخص های عملکردی و داده های تاریخی برای استفاده در دوره های بعد پدید می آورد.
  • هوش تجاری سازمان را ارتقا می دهد: پوینتر می تواند داده ها را در فرمت Data mart و  Data warehouseذخیره کند و از این طریق اولاً امکان جمع آوری مکانیزه بخشی از اطلاعات را فراهم می کند، ثانیاً انجام تحلیلهای پیشرفته بر روی داده ها را فراهم می نماید و نهایتاً اینکه دسترسی به داده ها را برای سایر سیستم های نرم افزاری به راحتی ممکن می نماید.
  • بهترین گزارشات را می دهد. در سیستم پوینتر برای گزارش گیری و داشبوردینگ از دو ابزار  بسیار قدرتمند دنیا به نام هایStimulSoft و QlikView استفاده می شود. QlikView چهارمین ابزار هوشمندی کسب و کار دنیا و بهترین ابزار داشبوردینگ در دنیا می باشد.

ضمناً علاوه بر موارد فوق شرکت روشمند نیز دارای مزیتهای رقابتی زیر می باشد:

  • شرکت مدیریت روشمند دارای دپارتمان تخصصی مشاوره مدیریت استراتژیک با تجربه چندین پروژه مدیریت استراتژیک موفق در ایران می باشد و به عنوان یک شرکت که دارای هر دو بعد تخصصی مشاوره ای و نرم افزاری حرفه ای می باشد، کاملاً منحصر به فرد است.
  • شرکت مدیریت روشمند دارای یک رویکرد کاملاً نوآورانه و جامع در مدیریت استراتژیک با نام Point Meta Model می باشد که به عنوان دستاورد دانشی ویژه سه مرتبه و در سه سال متوالی به عنوان برترین دستاورد علمی کنفرانس بین المللی مدیریت استراتژیک مورد تقدیر قرار گرفته است.
  • بر خلاف شرکتهای صرفاً نرم افزاری، شرکت روشمند راه حلی را ارایه می نماید که توامان خدمات مشاوره ای تخصصی مدیریت استراتژیک و راه حل نرم افزاری را به مشتریان ارایه می دهد.